Domy z Drewna

Przykłady innowacyjnych projektów domów modułowych z całego świata

Kiedy myślimy o domach modułowych, przed oczami pojawia nam się obraz typowej „kanadyjki”, która mimo zgrabnej bryły, nie zachwyca wyjątkową architekturą. Warto jednak wiedzieć, że obecnie stosowane technologie pozwalają na tworzenie innowacyjnych projektów domów modułowych, które mogą znacząco wyróżniać się na tle innych budynków postawionych przy pomocy prefabrykatów. Współcześnie jesteśmy w stanie dopasować do potrzeb inwestora niemalże każdy aspekt wyglądu domu i to zarówno jeśli chodzi o wnętrza, jak i sam wygląd bryły. Pomożemy Ci wykreować wymarzoną przestrzeń, w której odnajdziesz spokój i harmonię.

Dom modułowy – co to właściwie znaczy?

Domy modułowe to domy budowane z gotowych elementów, tak zwanych prefabrykatów, które wytwarzane są w fabrykach, a następnie transportowane na plac budowy. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że stawianie takiego domu przypomina trochę zabawę klockami lego. Odpowiednio dopasowane prefabrykaty łączą się ze sobą i tworzą szkieletową konstrukcję budynku, która następnie wykańczana jest zgodnie z wizją inwestora. W efekcie realizacja inwestycji trwa znacznie krócej niż budowa domu w tradycyjnej technologii. Gotowy dom modułowy może pełnić rolę obiektu letniskowego, ale nic nie stoi też na przeszkodzie, by od początku zaprojektować go jako w pełni funkcjonalny i energooszczędny dom jednorodzinny. Technologia modułowa cieszy się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem ze względu na:

  • szybki czas realizacji inwestycji,
  • wysoką precyzje wykonania modułów, co przekłada się na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji domu,
  • duże możliwości personalizacji projektu domu,
  • wysoką efektywność energetyczną budynku oraz jego ekologiczność.

Warto również zauważyć, że dom modułowy drewniany daje duże możliwości w zakresie rozbudowy i przebudowy, dzięki czemu konstrukcja budynku może dostosowywać się do zmieniających się potrzeb mieszkańców.

Dom modułowy całoroczny – projekty, od których trudno oderwać wzrok!

Marzy Ci się dom modułowy a’la leśna chatka? A może wręcz przeciwnie – w swojej wyobraźni widzisz nowoczesny budynek z prostą i surowo wykończoną bryłą? W ciągu dwóch dekad naszej działalności na rynku mieliśmy okazję realizować najróżniejsze projekty modułowych domów jednorodzinnych i letniskowych. Współpracujemy ze świetnymi biurami projektowymi, z których każde specjalizuje się w nieco innej dziedzinie, dlatego jesteśmy w stanie zapewnić Ci kompleksową obsługę inwestycji – od projektu, aż po całościowe wykonawstwo.

Stawiamy tradycyjne, drewniane domy z gankami, modernistyczne obiekty z dużą ilością przeszkleń a, jeśli takie jest Twoje życzenie, stworzymy dla Ciebie dom w stylu amerykańskim, skandynawskim lub stylizowany na minione epoki. Różnorodność projektowa obejmuje nie tylko bryłę budynku, ale też jego wnętrza. Ściany i podłogi jesteśmy w stanie wykończyć takimi samymi metodami, jakie stosuje się w klasycznym budownictwie. Nie musisz rezygnować ze swoich pomysłów aranżacyjnych, ani godzić się na niewygodne kompromisy. Dom modułowy daje dużą swobodę w zakresie projektowania, zarówno profesjonalistom z dziedziny architektury, jak i samym inwestorom.

Oryginalne przykłady domów modułowych – co zachwyca inwestorów?

Podczas projektowania całorocznych domów modułowych zdecydowanie można poszaleć z designem. W sieci krąży mnóstwo interesujących realizacji, obok których ciężko przejść obojętnie. Przyjrzyjmy się trzem najciekawszym:

  • domy modułowe z zielonym dachem – zielony dach, czyli dach porośnięty roślinnością, to nie tylko zachwycający detal dekoracyjny, ale przede wszystkim element proekologiczny i poprawiający właściwości termoizolacyjne budynku. Warstwa roślinności na dachu latem chroni dom przed nadmiernym nagrzewaniem się, a w czasie chłodniejszych miesięcy zabezpiecza go przed utratą ciepła przez strop. Dom modułowy z zielonym dachem to idealna propozycja dla osób pragnących żyć w harmonii z naturą. Taki budynek pięknie wkomponuje się w mocno zadrzewiony teren, ale będzie też wyglądać bardzo ciekawie w przestrzeni miejskiej.
  • Dom modułowy typu stodoła (modern barn) – nowoczesny dom typu stodoła to coś dla fanów stylu rustykalnego i prawdziwej wiejskiej sielanki. Modern barn zachwyca prostą formą i przestronnością wnętrz. Modernistycznego sznytu nadają tego typu projektom wysokie przeszklenia oraz antresole. Dom modułowy-stodoła świetnie sprawdzi się też w roli domu wypoczynkowego. Właśnie takie domki coraz częściej stawiane są przez firmy oferujące wygodne noclegi nad morzem, w górach bądź w lesie. Działasz w tej branży i chcesz zainwestować swoje pieniądze w podobny projekt? Skontaktuj się z nami, a zaproponujemy najlepsze rozwiązania.
  • Drewniany dom rustykalny – historia drewnianych domów sięga wieków i ma swoje korzenie w wiejskich tradycjach budowlanych, gdzie wykorzystywano to, co oferowała lokalna przyroda. Drewno, będące materiałem powszechnie dostępnym i ekonomicznym, stało się naturalnym wyborem dla ówczesnych budowniczych. Drewniane domy rustykalne nie tylko pięknie się prezentują, ale również zapewniają dobrą izolację termiczną, co jest istotne w tak zróżnicowanym pogodowo klimacie naszego kraju. Charakterystyczne cechy konstrukcji w stylu rustykalnym to drewniana elewacje, belki wyeksponowane we wnętrzach oraz ręcznie wykonane zdobienia w drewnie. Wszystko to sprawia, że rustykalny dom to dom ciepły, przytulny i niezwykle klimatyczny.

To tylko trzy z wielu przykładów unikalnych projektów domów modułowych. Chcesz zobaczyć więcej? Napisz do nas, a przygotujemy projekt uszyty na miarę Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!