Domy z Drewna

Jakie są koszty budowy domu modułowego w porównaniu do tradycyjnego domu?

Budowa domu to marzenie wielu osób, które chciałyby w końcu znaleźć się „na swoim”. Jednak stworzenie takiej konstrukcji wiąże się z ogromnymi kosztami, które wymagają zaciągnięcia kredytu hipotecznego na sporą kwotę lub też wieloletniego odkładania pożądanej kwoty. Okazuje się, że alternatywą dla kosztownego domu budowanego w tradycyjny sposób, stać się modą nowoczesne domy modułowe. Czy będzie to dobra alternatywa dla takich osób, które chcą stać się posiadaczami własnej nieruchomości możliwej do zamieszkania?

Dom modułowy: innowacyjne rozwiązanie dla ekologicznych domów

Oto świetna propozycja nie tylko dla osób, jakie szukają oszczędności, ale także chcą żyć w zgodzie z duchem ekologii. Do ich produkcji używa się drewnianych elementów (m.in. drewno sosnowe), które jest przyjazne nie tylko dla otoczenia, ale także dla samego człowieka. Obecność naturalnych elementów dookoła korzystnie wpływa na samopoczucie wszystkich domowników. Całość zostaje zaimpregnowana środkiem przeciwogniowym i przeciwgrzybicznym, dzięki czemu można być pewnym swojego bezpieczeństwa. Wiele osób sądzi bowiem, że domy modułowe całoroczne stwarzają duże ryzyko wybuchy pożaru – jak to bywa w przypadku drewna. Jednak nowoczesna technologia sprawia, że o takie rzeczy nie trzeba się martwić, ciesząc się możliwością wzniesienia samego szkieletu na przeciągu czterech lub maksymalnie pięciu dni. Porównując tą możliwość z domami tradycyjnymi, można zyskać pewność, że postawiło się na nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie.

Energooszczędne domy modułowe: przyszłość budownictwa

Z czasem coraz większa ilość osób stwierdzi, że będzie to dla nich dobra propozycja, która na dodatek szybciej pozwoli cieszyć się nowym domem, gdzie będzie można zamieszkać z całą rodziną. Szacuje się, że domy modułowe są tańsze nawet o 30% w porównaniu do domów tradycyjnych. Jasno mówią o tym statystyki, które zostały opublikowane w 2023 roku. To z nich można dowiedzieć się, że 1m2 w domu modułowym kosztuje od 1800 do 2200 złotych za budowę. W przypadku domu tradycyjnego koszt budowy 1m2 wynosi do 2500 do nawet 3500 zł. Jak więc widać, jest to przyszłość budownictwa, która z czasem będzie wykorzystywana coraz częściej.

Zalety domów modułowych dla osób poszukujących ekologicznych rozwiązań

To nie tylko niższe koszta, ale także innowacyjne rozwiązania termiczne. Drewno ma tą właściwość, że pozwala na utrzymanie stałej temperatury przez cały rok. Do tego należy wspomnieć o dodatkowej izolacji termicznej, która może zostać wykonana przy pomocy włókien celulozowych isocell. Jest ona wdmuchiwana w przestrzeń zamkniętą pomiędzy ścianami pod ciśnieniem. Domy szkieletowe z drewna są w stanie zapewnić nie tylko piękny wygląd na zewnątrz, ale także wewnątrz, dzięki czemu są one w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów.

Dom modułowy: oszczędność energii i ochrona środowiska w jednym

Są one nie tylko tanie, ale tworzone są z prefabrykowanych elementów, które pomagają chronić środowisko naturalne. Dostępna technologia sprawia, że zużycie energii jest zdecydowanie mniejsze, dzięki czemu będzie można cieszyć się większą ilością ciepła w domowych wnętrzach. Poleca się użycie systemów fotowoltaicznych i systemów mechanicznej wentylacji, dzięki czemu w przyszłości będzie można pozwolić sobie na większe oszczędności.

Domy modułowe jako odpowiedź na potrzeby ekologicznych inwestorów

Osoby, które dbają o ochronę środowiska naturalnego, będą zadowolonego z tego, że do ich stworzenia (głównie jeżeli chodzi o ściany) wykorzystywane są takie elementy, jak drewno, wełna, folia, styropian, a także płyta konstrukcyjna gipsowo-włóknowa. Oto trwałe rozwiązanie, które będzie można wykorzystywać przez długi lat. Osoby, które będą dbać o konstrukcję drewnianą (co nie wymaga wykonywania częstych prac konserwacyjnych, raz na kilka-kilkanaście lat) śmiało mogą stwierdzić, że własny dom będą mogły przekazywać kolejnym pokoleniom, jakie także poznają możliwości modułowego budownictwa, jakie staje się coraz bardziej popularne.